Nowa matura geografia – propozycje sprawdzonych materiałów do nauki

Egzamin maturalny z geografii należy do jednego z najczęściej wybieranych jako matura z przedmiotu dodatkowego. Dlatego też na rynku dostępnych jest wiele publikacji pozwalających na solidne przygotowanie. Nowa matura geografia składa się z różnego rodzaju zadań, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Przeczytaj, jakie książki i arkusze warto mieć, ucząc się do egzaminu dojrzałości.

Vademecum maturzysty: matura geografia

Jednym z podstawowych źródeł wiedzy dla maturzysty powinno być vademecum lub innego rodzaju zbiorcze kompendium wiedzy. Publikacje pozwalają na usystematyzowanie wiedzy, uzupełnienie braków, a także poszerzenie informacji o niezbędne elementy. Warto postawić na książkę dopasowaną do aktualnych wymogów programowych. W jej skład mogą wchodzić różnorodne elementy, na przykład:

– słowniczek pojęć,

– plan nauki na cały rok,

– przykładowe zadania maturalne z omówieniem,

– tematycznie rozłożone rozdziały – matura geografia.

Uzupełnieniem vademecum będzie z pewnością dobry podręcznik, dedykowane repetytorium oraz zeszyty z arkuszami egzaminacyjnymi albo zbiory zadań.

Repetytorium do matury z geografii

Forma repetytorium maturalnego szczególnie przypada do gustu wielu maturzystom. To specjalnie przygotowane materiały pozwalające na zaplanowanie powtórek przed egzaminem, nawet przez cały rok. Repetytorium matura geografia sprawdza się także w ramach przygotowań do sprawdzianów i testów w trakcie roku szkolnego, nawet w młodszych klasach. W zależności od opracowania i wydania częścią repetytorium mogą być także przykładowe egzaminy albo pytania maturalne, uzupełnione o klucz.

Arkusze egzaminacyjne i zbiory zadań

Najprostszy sposób na powtórki, gdy maturzysta ma już usystematyzowaną wiedzę, to wykonywanie próbnych arkuszy egzaminacyjnych. Te z poprzednich lata, a także przykładowe, ułożone przez specjalistów można kupić w gotowych zestawach, w formie książkowej. Alternatywą mogą być zbiory zadań z podziałem na poziom trudności albo tematykę.

Posts Tagged with…