Sitodruk zambrów

Plusy sitodruku

Jest wiele procedur druku. Jedną z nich jest nakład sitowy czyli tak zwany sitodruk. Przy użyciu tej metody urzeczywistnia się nadruki na tekstyliach, na przykład koszulkach, czapkach, bluzach, odzieży roboczej, ale również przykładowo na torbach. 
Pośród wielu wartości sitodruku wymienia się najczęściej stabilność, dlatego, że jest on niesłychanie wytrzymały nie tylko na wilgoć oraz pranie, ale także na promienie UV. Istotnie pod warunkiem, że został prawidłowo dokonany. Nadzwyczaj wielkie znaczenie posiada tutaj bowiem przyzwoicie zrealizowany każdy etap drukowania, tak więc naświetlenie, drukowanie z użyciem farb właściwiej jakości oraz wysychanie. 
Nie bez znaczenia jest też możliwość wydruku w jakimkolwiek kolorze. Rozległa bowiem przystępność farb do sitodruku zezwoli otrzymać śliczne barwy, a możliwość ich mieszania sprawi, że paleta oodcieni będzie niezmiernie zasobna. 
Dla większości z nas w szczególności istotna jest również niska cena sitodruku, która najbardziej prawdopodobnie animuje do skorzystania z tej metody znakowania.
Wśród szeregu plusów sitodruku wypunktować dodatkowo trzeba jego szerokie wdrożenie. Okazuje się, że można go zastosować do znakowania nie tylko  powierzchni płaskich, ale także cylindrycznych czyli wypukłych. A co ważniejsze, używać go można, poza tkaninami, także na dzianinach, drzewie albo tworzywach sztucznych (np. wspomniane wcześniej torby, czapki czy też parasole).
Taka sposobność zużytkowania sitodruku jest niezwykle ważna dla branży reklamowej. Szereg bowiem gadżetów reklamowych jest znakowanych właśnie ta metodą, wybieraną przez firmy ze względu na wiele zalet, a w szczególności niskie ceny wydruku. Jest to doskonałe rozwiązanie przykładowo dla początkujących firm odzieżowych z małym kapitałem początkowym.